Wina owocowe w Winka.net

" Nieważne, by smakowało, ważne, by sponiewierało! "

Szukaj:

 

Jantoń - Wytwórnia win owocowych

Jantoń

Spółka Akcyjna SP. K.

  • ul. Sienkiewicza 68
  • 95-082 Dobroń
  • Polska

Strona www

gł. 31

Dostępność win

gł. 31

Walory estetetyczne win (butelka, etykieta)

gł. 31

Ceny win

gł. 31

Rozpoznawalność marki

gł. 31

JANTOŃ to grupa firm oparta na Spółce JANTOŃ (Firma założona została w 1976 roku przez Edwarda Janusza Jantonia).

Poza Spółką JANTOŃ, zajmującą się produkcją wyrobów winiarskich, w skład grupy wchodzą spółki dystrybucyjne w Pabianicach, Mosinie, Gnieźnie, Sędziszowie i Końskich.

W chwili obecnej JANTOŃ to jeden z największych producentów wyrobów winiarskich w Polsce oraz importerów Jantońwin butelkowanych, jak również luzem z Francji, Hiszpanii, Włoch oraz krajów "Nowego Świata". Grupa JANTOŃ zatrudnia obecnie około 400 osób. Firmy grupy JANTOŃ usytuowane są w ośmiu obiektach o łącznej powierzchni około 25.000 m2 stojących na łącznym obszarze około 7 ha. Obiekty te rozmieszczone są na terenie centralnej Polski, a składają się na nie: dwa zakłady produkcyjne, pięć obiektów spółek dystrybucyjnych oraz cztery magazyny.

Zakłady produkcyjne wyposażone są w nowoczesne maszyny i urządzenia. Zbiorniki fermentacyjne i leżakowe, umieszczone w klimatyzowanych halach, wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają instalacje chłodnicze, zapewniające stałą temperaturę fermentacji lub leżakowania.

Jantoń

Wyroby tu produkowane rozlewane są do butelek na trzech liniach rozlewniczych o wydajności: 12 tys. sztuk/h, 6 tys. sztuk/h, 4 tys. sztuk/h oraz dwóch liniach Tetra Pak o wydajności: 3,6 tys. sztuk/h i 6 tys. sztuk/h. Całość procesów produkcyjnych sterowana jest przy pomocy systemu komputerowego.

Nad jakością produkcji i wyrobów gotowych czuwa Laboratorium wyposażone w sprzęt najnowszej generacji.

JANTOŃ posiada własną bazę transportową oraz kilkadziesiąt środków transportu, w tym kilkanaście samochodów ciężarowych, służących do dystrybucji własnych wyrobów, jak również towarów importowanych. Sprzedażą produktów z oferty handlowej grupy JANTOŃ zajmuje się grupa handlowa, składająca się z Regionalnych Kierowników Sprzedaży i Reprezentantów handlowych.

Dystrybucja produktów z oferty handlowej grupy JANTOŃ prowadzona jest kilkoma kanałami: niezależne hurtownie, sieci hurtowni, własne spółki dystrybucyjne oraz hiper- i supermarkety. Grupa JANTOŃ prezentuje swoje produkty na najważniejszych dla branży winiarskiej,  krajowych i zagranicznych  wystawach i imprezach targowych.

Roczna sprzedaż grupy JANTOŃ to okolo 50 mln litrów krajowych wyrobów winiarskich i 3 mln litrów win importowanych. W dorobku grupy JANTOŃ znajduje się szereg medali i wyróżnień zdobywanych co roku na wielu konkursach winiarskich i imprezach wystawienniczych.  JANTOŃ prowadzi również na szeroką skalę działalność sponsoringową i charytatywną.

Jantoń

 

W roku 2005 Firma JANTOŃ została nagrodzona przez Europejską Radę Jakości Certyfikatem Najlepszej Jakości EEQ, a w 2006 otrzymała od Lloyd's Register Quality Certyfikaty Najwyższej Jakości ISO 9001: 2000 i HACCP.

Z ważnych biznesowych Certyfikatów Firma  posiada certyfikaty: FAIR PLAY oraz SOLIDNA FIRMA

Przedstawiciele Spółki JANTOŃ zasiadają w Prezydium Krajowej Rady Winiarstwa i Miodosytnictwa.

W 2001 roku Edward Janusz Jantoń za działalność zawodową i społeczną został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi a w 2008 r. otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Pabianic”.

Na sukces grupy JANTOŃ ma wpływ wiele czynników, ale przede wszystkim szczególna dbałość o jakość produktów, jakość obsługi klientów oraz ciągła obserwacja rynku, umożliwiająca wprowadzanie nowatorskich produktów.

Misja grupy JANTOŃ to budowanie kultury konsumpcji wina w Polsce, a cel grupy to jej ustawiczny rozwój.

Wina wyprodukowane przez wytwórnię Jantoń znajdujące się w naszej kolekcji:

Wszelkie informacje na tej stronie zaczerpnięte zostały bądź ze strony firmowej wytwórni bądź z innych źródeł. Redakcja winka.net nie gwarantuje aktualności tych danych i nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku posługiwania się tymi informacjami. Logo graficzne firmy jest własnością wytwórni i jest objęte prawem autorskim.
Wszelkie pytania oraz propozycje zmian proszę kierować na adres mailowy redakcji winka.net.

 

Ostatnie komentarze:

Piję ku***wa 1-6 dziennie, kopie jak spirytus.

do Fajrant Wiśniowy I, dn. , przez Rysiek

Za dzieciaka ze znajomym kupiliśmy dwa. Pech chciał, że starczyło jeszcze na trzecie. Pełna kultura, jedzonko, filmik... to było chyba jakoś ponad dwadzieścia lat temu. Do dzisiaj tak nie rzygałem jak wtedy.

do Węgrzyn Staropolski Wiśnia, dn. , przez CrashBandicot

Bardzo dobry kompocik po sytym obiadku. Trochę kopie w czerep, ale łagodnie. Nie powala z nóg. DA SIĘ LUBIĆ...

do Beczka Gorzka Mocna, dn. , przez Wiesio

Po wypiciu szklanicy tego "trunku" pewien chłopo robotnik wygłosił opinię. Jak Śnieżnica nie obudzi umarlaka, to już go nic nie obudzi.

do Śnieżnica, dn. , przez Piotr

Propsy dla Wuwunia za reklamę :mrgreen:

do Strong Apple Wine I, dn. , przez emil

Nowe artykuły:

Jak znaleźć dobre wino musujące?

Wina musujące to zdecydowanie wyjątkowy i specyficzny rodzaj wina. Głównie dlatego, że są dodatkowo wzbogacone dwutlenki...

Jak przechowywać wino?

Kupując wino z zamiarem odłożenia go na kilka tygodni, miesięcy czy lat powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne...

6 powodów, dla których warto pić wino słodkie

Dobre wina słodkie są często wybierane ze względu na smak oraz aromat, który przypada do gustu prawie każdemu. Dlaczego ...

Kuskus, czyli smaczna i zdrowa kasza, której nie trzeba gotować!

Wśród różnego rodzaju kasz kuskus zajmuje szczególne miejsce, jest to bowiem kasza dość nietypowa, ponieważ stanowi swoj...

Prezent na dzień Ojca - co podarować tacie?

Dzień Ojca to okazja, na którą warto przyszykować coś wyjątkowego. A Ty jaki prezent planujesz sprawić swojemu tacie? Je...

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Winka.net (c) 2001 - 2020 r. Redakcja | Reklama | Nowe wina na winka.net | Mapa strony

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18