Wina owocowe w Winka.net

" Kto pije, śpi. Kto śpi, nie grzeszy. Świętym jest! Stąd wniosek: Kto pije - jest świętym "

Szukaj:

 

Ambra - Wytwórnia win owocowych

Ambra

Spółka Akcyjna

  • ul. Puławska 336
  • 02-819 Warszawa
  • Polska

Strona www

gł. 18

Dostępność win

gł. 19

Walory estetetyczne win (butelka, etykieta)

gł. 19

Ceny win

gł. 19

Rozpoznawalność marki

gł. 19

Początki Spółki sięgają 1990 r., kiedy sześć osób fizycznych założyło firmę Kram Sp. z o.o. Jej działalność koncentrowała się na wielobranżowym handlu hurtowym i detalicznym. W 1994 r. działalność Spółki skupił skupiła się na produkcji i dystrybucji wina, a jej nazwa została zmieniona na AMBRA S.A. W tym samym roku Spółka pozyskała inwestora branżowego - Sektkellerei Schloss Wachencheim AG (objął 25% akcji w ramach podwyższenia kapitału obrotowego). Jest to światowy lider w produkcji i dystrybucji win musujących, notowany na giełdzie we Frankfurcie.

W kolejnych latach AMBRA pięciokrotnie podwyższała kapitał zakładowy, a SSW konsekwentnie zwiększał swoje zaangażowanie. W 2004 r. niemiecka firma stała się jedynym akcjonariuszem Spółki. Pozyskane przez Spółkę środki umożliwiły m.in. zbudowanie nowoczesnego systemu dystrybucyjnego i zakładu produkcyjnego w Woli Dużej koło Biłgoraja. Konsekwentna strategia ekspansji rynkowej, know-how zdobyte od branżowego akcjonariusza, nowoczesny proces produkcyjny, a także stworzenie i wypromowanie takich marek jak Dorato, Fresco, czy Piccolo, pozwoliło osiągnąć Spółce pod koniec lat 90 pozycję lidera na krajowym rynku win (wartościowo ok. 25-proc. udział). Jednocześnie AMBRA zajmuje pozycje dominującą w segmencie win musujących (ok. 54%). Skokowy rozwój Spółki był również możliwy dzięki akwizycji marek win (m.in. Cin&Cin, Michelangelo, Ruskoje Igistoje).

Od 1999 r. AMBRA rozpoczyna budowę grupy kapitałowej. Pierwszym krokiem było założenie w Polsce spółki Centrum Wina. Jest ona dystrybutorem markowych, szczepowych win z najbardziej renomowanych winnic całego świata.

W latach 2000 - 2004, AMBRA była dystrybutorem wyrobów szwedzkiej firmy Vin&Srit AB (marka Absolut Vodka) oraz Polmos Lublin S.A. (m.in. Żołądkowa Gorzka).

W 2003 r. AMBRA przyjęła strategię koncentracji na rozwoju rynku win i współpraca w zakresie usług dystrybucyjnych została rozwiązana. Inna strategiczna decyzja, jaka zapadła w 2003 r. to rozpoczęcie ekspansji na zagranicznych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. AMBRA przejęła większościowe pakiety akcji Soare Sekt (Czechy) i Karom Drinks (Rumunia).

W kolejnym roku - 2004 - AMBRA poszerzyła grupę o kolejną polską spółkę - Vinex (51% udziałów), dystrybutora win bułgarskich. W grudniu 2004 r. akcjonariusze Spółki podjęli decyzję o wprowadzeniu akcji Spółki na warszawską giełdę.

Wina wyprodukowane przez wytwórnię Ambra znajdujące się w naszej kolekcji:

Wszelkie informacje na tej stronie zaczerpnięte zostały bądź ze strony firmowej wytwórni bądź z innych źródeł. Redakcja winka.net nie gwarantuje aktualności tych danych i nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku posługiwania się tymi informacjami. Logo graficzne firmy jest własnością wytwórni i jest objęte prawem autorskim.
Wszelkie pytania oraz propozycje zmian proszę kierować na adres mailowy redakcji winka.net.

 

Ostatnie komentarze:

Super winko Calabrese, Lacrima mojej młodości. Super, ten smak to bukiet rozkoszy dla duszy. Pozdrawiam :razz:

do Calabrese I, dn. , przez Irena

Wspaniały trunek, rozpływa się w gardle i dobrze wchodzi do głowy :cool:

do Generał, dn. , przez Damian Petrov

Dojrzały owocowy bukiet. Wiśnie hodowane pod słonecznym niebem w Nagasaki, nie mdłe, świetnie pasuje do koziego sera. Kwintesencja smaku. Cud polskiego gorzelnictwa!

do Balon Wiśniowy, dn. , przez Kwaśniewski

Podniebienie me piło bardzo różne napoje z podobnej kategorii, ale smak nie do opisania - idealnie podawać schłodzone w sloneczny dzień w jednym z urokliwych sandomierskich plaż nad Wisłą - najlepiej w ilości nie mniejszej niż 3 na osobę.

do Gruszka Sandomierska, dn. , przez Koneser Niskolotnych Trunkow

Ponoć całego nikt żywy nie dopił.

do Gull Wiśniowy I, dn. , przez Wariat bez budzika

Nowe artykuły:

Pyszny obiad i doskonałe wino, czyli sposób na udaną imprezę lub spotkanie z przyjaciółmi

Spotkania z przyjaciółmi czy imprezy organizowane we własnym zakresie są stałą, powszechnie spotykaną praktyką. Uwielbia...

Uwielbiasz włoskie wina? Teraz dostępne są też w wersji bezalkoholowej i wegańskiej!

Jeśli kochasz włoską kuchnię i włoskie wina, na pewno często masz ochotę sięgać po produkty prosto z Italii. Nie zawsze...

Jak profesjonalnie otworzyć i podać wino w domu?

Nalewanie wina podczas domowych spotkań jest zadaniem osoby pełniącej rolę gospodarza. Jeśli więc chcemy nadać odpowiedn...

Jakie czerwone wino jest najzdrowsze?

Czerwone wino to nie tylko smaczny trunek, który doskonale urozmaica wiele posiłków, ale przede wszystkim słynie z prozd...

Co to jest i jak działa wszywka alkoholowa?

Na temat wszywki alkoholowej (to właśnie tę nazwę często stosuje się na wszycie esperalu) narosło wiele mitów, przez co ...

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Winka.net (c) 2001 - 2022 r. Redakcja | Reklama | Nowe wina na winka.net | Mapa strony

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18