Wina owocowe w Winka.net

" Żadna głupia Coca - Cola nie zastąpi nam jabola "

Szukaj:

 


Wino "Quinta Do Sol"

Oceń wino:

Quinta Do Sol

Quinta Do Sol

Dostępne

Ciekawe wino pochodzące z ostatnio modnego trendu świadczącego o transformacji rynku polskiego wina (zarówno o wzroście zamożności klientów jak i o ich wyższych wymaganiach estetycznych). Wino wygląda na nieco droższe, zagraniczne - lecz gdy przyjrzymy się jego etykiecie, zauważymy napis: Polskie Wino.

Ale przejdźmy do degustacji. Według zapewnień producenta na tylnej etykiecie, owe wino powinno mieć kolor słomkowy, lecz gdy się bliżej przyjrzymy, to nie może nas opuścić wrażenie, że jest idealnie białe (a właściwie przezroczyste).
Etykieta całkiem fajna, z miłym i uśmiechającym się do nas słoneczkiem. Co do nazwy to za ch*** Pana nie wiem co może oznaczać (choć z mojej wiedzy lingwistycznej wnioskuje, że to po jakimś języku romańskim lub coś co ma za taki uchodzić).
Jeśli chodzi o smak to stanowi coś pomiędzy tanim winem o smaku typu: wygazowany szampan, a nie za drogim, białym, półsłodkim winem importowanym. Nie jest zły, ale do rewelacji trochę mu brakuje.

Jeśli chodzi o ocenę końcową to wino nie jest złe, ale nasi rodzimi producenci muszą jeszcze trochę popracować nad jakością i smakiem, choć i tak to wino jest wielkim postępem od czasu El Paso z Torwinu, jednakże jest trochę gorsze od Fresco Czerwonego (bo od białego jest dużo lepsze - nie zajeżdża siarkowodoro - jajanem pospolitym).

Powiadom administrację o zauważonym błędzie na stronie lub uzupełnij brakujące dane o winie.

Poleć te wino swoim znajomym lub powiadom ich o nim.

Adres wina:

  Podziel się:

Dane wina:

 • Kolor wina: Brak danych
 • Smak wina: Brak danych
 • Pojemność wina: 750 ml
 • Moc wina: 10 %
 • Typ wina: Półsłodkie
 • Rodzaj opakowania: Butelka

Ranking wina:

3.7

Ocena: 7.3 / 10

Ilość ocen: 27

Gdzie kupić wino Quinta Do Sol ?

Wskaż na mapie gdzie widziałeś wino Quinta Do Sol, pomóż znaleźć je innym:

 • małopolskie40% (2 os.)
 • mazowieckie40% (2 os.)
 • wielkopolskie20% (1 os.)

Za ile kupić ?

Już wkrótce...

Komentarze (1):

Quinta Do Sol

autor komentarza: piotr-unia

data dodania:

Natury w tym winie nie czuć, raczej coś z okolic chemii. Zapach niesprecyzowany, na pewno inny od tego, jakiego byśmy się spodziewali - wyraźna woń spirytusu (dolewali?). Niska cena i niestety - stosowna jakość napoju.

Dodaj komentarz:

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Winka.net (c) 2001 - 2022 r. Redakcja | Reklama | Nowe wina na winka.net | Mapa strony

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18