Wina owocowe w Winka.net

" Perła chmielowa to nasza królowa "

Szukaj:

 

Artykuły i opowiadania alkoholowe

5 warzyw które pomogą Ci w regeneracji po zbyt dużej ilości wina - ARTYKUŁ

Warzywa są zdrowe - z tym faktem nikt nie może się spierać. Jednak czy wśród nich można wyróżnić kilku faworytów? Po jakie warzywa warto sięgnąć częściej, żeby dłużej cieszyć się zdrowiem i witalnością?

Metody pomiaru stężenia alkoholu we krwi: alkomaty i badanie krwi - ARTYKUŁ

To, ile promili alkoholu jest w organizmie, można sprawdzić przy pomocy urządzenia przenośnego – to najpopularniejsza metoda. W domowych warunkach można wykonać także test w internecie (wirtualny alkomat). Badanie krwi na obecność alkoholu robi się m.in. u osób nieprzytomnych.

Tunezja - kraj pysznego wina i pięknych widoków - ARTYKUŁ

Turyści z całego świata, w tym także z Polski, nieprzypadkowo tak chętnie wybierają Tunezję na miejsce wakacyjnego wypoczynku. Ten dynamicznie rozwijający się kraj, stanowi jedną z najpopularniejszych turystycznych destynacji świata. Dla koneserów dobrego wina i pięknych plaż trudno o lepsze miejsce do wypoczynku. Istn

Z przymrużeniem oka, czyli dlaczego romantyczna kąpiel po winie to zły pomysł - ARTYKUŁ

Wykwintna kolacja przy świecach, wino z doskonałej winnicy (lub zwykły jabol – jak kto woli), a następnie gorąca kąpiel z pachnącymi olejkami są przepisem na doskonałą randkę. Co stanie się jednak, gdy rzeczywistość nieco odbiegnie od marzeń?

Tarta z kaki - Pozwól się zauroczyć jej smakiem! - ARTYKUŁ

Ochota na coś słodkiego to uczucie, które czasem towarzyszy każdemu. Najłatwiej rzecz jasna sięgnąć po czekoladę albo herbatniki – to rozwiązanie doraźne i trzeba też przyznać, dość nudne. Po coś bardziej wyszukanego wcale nie trzeba jednak wybierać się do cukierni…

W karnawałowym klimacie, czyli akcesoria do podawania alkoholu - ARTYKUŁ

Napoje są bardzo ważną częścią karnawałowych przyjęć. Rozpoczyna je szampan w noc sylwestrową. Do wyboru mamy także często eleganckie likiery, wyśmienite wino i egzotyczne drinki. Każdy gospodarz karnawałowego przyjęcia powinien wiedzieć, jak najlepiej podawać napoje o różnych kompozycjach smakowych!

Poznaj mroczną stronę produkcji najdroższych win na świecie - ARTYKUŁ

Podczas gdy James Bond rozkoszuje się w martini (koniecznie wstrząśniętym, nie zmieszanym!), Harry Hole walczy ze swoim największym wrogiem - Whiskey Jim Beam, Sherlock Holmes również nie wzgardziłby dobrym trunkiem, choć to i tak najrzadziej wybierana przez niego używka.

Souvenir dla koneserów czerwonego trunku - ARTYKUŁ

Badania rynku ISWR nie pozostawiają złudzeń: zmienia się sposób konsumpcji alkoholu w Polsce. Przez wiele lat królowała wódka oraz klasyczne piwo, jednak ostatnimi czasy nastąpił zwrot ku delikatniejszych, bardziej szlachetnym trunkom, takim jak wino, miodom pitnym i lekkim, smakowym nalewkom.

Jak ciekawie zorganizować czas w długie zimowe popołudnia i wieczory? - ARTYKUŁ

Zima to czas, kiedy pogoda nie zachęca do częstych spacerów i radosnego włóczenia się po mieście, dlatego częściej niż w pozostałych porach roku z chęcią zostajemy w domu. Wolny czas spędzamy w gronie najbliższych i cieszymy się, że nie musimy wychodzić na dwór, gdy przez okno widzimy, że na ulicy szaleje zamieć lub wi

Najlepsze garnki do kuchenek indukcyjnych - ARTYKUŁ

Kuchenki indukcyjne już od lat są bardzo popularne i w wielu domach na całym świecie zastąpiły tradycyjne kuchenki. Należy pamiętać, że aby bezpiecznie i prawidłowo z nich korzystać warto wyposażyć się w specjalne garnki do płyty indukcyjnej oznakowane odpowiednimi oznaczeniami ze średnicą dopasowana do wymiarów płyty.

Lodówka do przechowywania win - ARTYKUŁ

Odpowiednie przechowywanie wina gwarantuje jego wyśmienity smak. Nie bez powodu smakosze taką dużą wagę przykładają do wyboru trunków, które były leżakowane w specjalistycznych warunkach. Istotna jest w tym wypadku nie tylko niska temperatura, ale również jej stałość, odpowiednia wilgotność powietrza oraz zaciemnienie.

Ekspresy ciśnieniowe do kawy - jak wybrać ten właściwy? - ARTYKUŁ

Warto już na samym początku tego krótkiego poradnika zburzyć jeden z najpowszechniejszych stereotypów kawowego świata – otóż nie istnieje (i nigdy nie istniało) coś takiego, jak najlepszy ekspres do parzenia kawy. Powód jest bardzo prosty: rodzajów kawy, sposobów jej przyrządzenia oraz typów ekspresów jest mnóstwo. I ż

Zdać się na eksperta czy podejmować decyzję samodzielnie? Kupowanie alkoholu do restauracji - ARTYKUŁ

Nie kupisz jednej butelki czy dwóch, by wypróbować wszystkie wina i znaleźć te właściwe. Nie będziesz też znać preferencji swoich gości. Czy w takiej sytuacji samodzielny wybór alkoholu do własnej restauracji jest dobrym rozwiązaniem? Czy nie lepiej będzie jednak skorzystać z porady eksperta? Jeśli sam nim nie jesteś,

Proste drinki z wódką – sprawdzą się na każdej imprezie - ARTYKUŁ

Wódka to najpopularniejszy alkohol goszczący na imprezach Polaków. Gdy także ma pojawić się na twoich urodzinach czy też na Sylwestrze, możesz pomyśleć o tym, aby zaserwować ją na nieco inny sposób – przygotować drinki, które na pewno zaskoczą twoich gości.

Podążając winnym szlakiem… - ARTYKUŁ

Amerykański magazyn "Wine Spectator" co roku docenia najlepsze wina na świecie. W ubiegłorocznym rankingu w czołówce dominowały portugalskie trunki. Gdzie jeszcze możemy spróbować najznamienitszych smaków?

Jabol, bełt, patykiem pisane - kompendium wiedzy - ARTYKUŁ

Przekleństwem naszej polskiej rzeczywistości jest powszechna ignorancja i wiedza zastąpiona ludowymi porzekadłami. Przyzwyczaiłem się już do tego, że powszechnie publikuje się przesądy dotyczące medycyny, polityki, seksu, wyposażenia elektronicznego F16.

Nowa Huta - OPOWIADANIE

Tradycja spożywania produktów winnych ma w Polsce głębokie korzenie. Odkąd sięgają pamięcią najstarsi górale, zawsze w sklepie było jakieś wino.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 9 - OPOWIADANIE

O tym, jak Konrad Goldhirsch chcąc jeno zjeść prostą strawę trafia w sam środek walki pomiędzy Światłością a Cieniem i jak chcąc nie chcąc przyczynia się do zwycięstwa tej pierwszej siły.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 8 - OPOWIADANIE

O tym jak Konrad Goldhirsch obudził się, powstał, przewrócił się, znów powstał i co się działo do czasu wyruszenia w podróż.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 7 - OPOWIADANIE

Pieśń zaśpiewana w domostwie sir Om'a ku czci jabola, usłyszana i zapamiętana przez Konrada Goldhirsch'a.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 6 - OPOWIADANIE

O tym, co Konrad Goldhirsch widział, słyszał i kogo poznał w domu sir Om'a.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 5 - OPOWIADANIE

Jako Konrad Goldhirsch poznaje trochę dogłębniej tajniki produkcji tanich win oraz o jego pozostałych przygodach w stolicy.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 4 - OPOWIADANIE

Jako Konrad Goldhirsch odnosi swój pierwszy triumf i co się ku temu przyczyniło.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 3 - OPOWIADANIE

O niespodziewanym ratunku, kilku niecodziennych znajomościach i o wielu kłopotach, które czyhają na ludzi w miastach przeciętnej wielkość.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 2 - OPOWIADANIE

Jako Konrad Goldhirsch w drodze do mieściny zwanej Vollstein miał pierwszą okazję popisać się bohaterstwem, jak tego nie zrobił oraz co mu z tego przyszło.

Prawdziwe a zarazem niesamowite przygody Konrada Goldhirsch'a - Część 1 - OPOWIADANIE

Jako Konrad Goldhirsch postanawia na kacu ruszyć w świat mając u boku jeno pustą butelkę po winie owocowym i niedojrzałego pomidora.

Wino owocowe jako wino gorszego gatunku - ARTYKUŁ

Praca naukowa Kuby na temat niedrogich win owocowych. Długa praca, która zahacza o takie wątki jak nazewnictwo, produkcja czy wpływ win na zdrowie. Zdaje się, że to jedyny taki twór w polskim Internecie, a jego premiera miała miejsce w naszym serwisie.

Analiza składu i składników z etykiet win - ARTYKUŁ

Prawdziwe Wino jest napojem alkoholowym uzyskanym w wyniku fermentacji soku z winogron. Potocznie jednak nazwa Wino przyjęła się jako określenie większości owocowych napojów alkoholowych, stąd mamy wina jabłkowe (jabole), wiśniowe (wiśniówki) i inne.

Cytaty o trunkach, piciu i pijących - ARTYKUŁ

Zbiór wypowiedzi oraz cytatów najbardziej znanych i największych ludzi jakie spłodziła matka Ziemia na temat wina. Każdy cytat opatrzony jest notką kto go wypowiedział.

Słowa które trudno wypowiedzieć gdy jesteś pijany - ARTYKUŁ

Niedługi i dość komiczny tekst, który prezentuje nam słowa oraz frazy, z których wypowiedzeniem pod wpływem alkoholu mamy mniejsze lub większe problemy.

Kącik Kipera - "Zamkowe Juwenalia" - ARTYKUŁ

Nadszedł wreszcie czas, na który cały rok czeka każdy student - Juwenalia. Aby przystąpić do całotygodniowej "walki" z samym sobą trzeba się jednak dobrze przygotować. Wybierając trunek wodzący pod każdym pozorem nie można kierować się emocjami lub chwilowym przyćmieniem umysłu.

Kącik Kipera - "Beczka Gorzka" - ARTYKUŁ

Nareszcie wiosna, w słońcu ponad dwadzieścia stopni, przyjemny, aczkolwiek jeszcze nie nazbyt gorący wiatr i my bracia studenci wypełzający na przedakademickie ławeczki z butelką naszego ulubionego wina w dłoni.

Kącik Kipera - "Carskoje Igristoje" - ARTYKUŁ

W swym pierwotnym zamierzeniu Kącik Kipera miał być tylko jednorazowym artykułem z "przymrużeniem oka", traktującym o jednym z ulubionych trunków, nie tylko środowiska studenckiego.

Kącik Kipera - "Wina Różne" - ARTYKUŁ

Niejeden z nas miał przyjemność z nim obcować. Różnie się to kończyło, niekiedy chwilową amnezją, a przy dobrej passie tylko moralniakiem połączonym z kacem następnego dnia, ale i tak przyciąga do siebie.

 

Ostatnie komentarze:

To wino to smak mojej młodości. Kosztowało 33 zł. Ej, łza się w oku kręci. Minęło 50 lat, a ja nadal pamiętam ten smak i aromat.

do Calabrese I, dn. , przez Pankracy

Wino znowu dostępne, u nas 4 zł (670 ml, 10%). Plusy wina to 4 zł, 10% i ten smak. A minusów to nie ma :mrgreen: Producent Nalewopl S.A.

do Mamrot z Wilkowyj, dn. , przez mati

Mam dwie butelki tego wina, mają ponad 12 lat. Jeszcze bez akcyzy, w butelkach jednolitrowych. Trzecią z sąsiadem degustowaliśmy po 2 lampki. DOBRE :grin:

do Tibella Vermouth, dn. , przez bis

Pyszne jak kompocik malinowy. Wczesne lata 90... wspomnienia młodości :cool:

do Lloyd, dn. , przez Tantal

Gdzie kupię w Szczecinie Texas :shock:

do Texas I, dn. , przez Karol

Nowe artykuły:

5 warzyw które pomogą Ci w regeneracji po zbyt dużej ilości wina

Warzywa są zdrowe - z tym faktem nikt nie może się spierać. Jednak czy wśród nich można wyróżnić kilku faworytów? Po jak...

Metody pomiaru stężenia alkoholu we krwi: alkomaty i badanie krwi

To, ile promili alkoholu jest w organizmie, można sprawdzić przy pomocy urządzenia przenośnego – to najpopularniejsza me...

Tunezja - kraj pysznego wina i pięknych widoków

Turyści z całego świata, w tym także z Polski, nieprzypadkowo tak chętnie wybierają Tunezję na miejsce wakacyjnego wypoc...

Z przymrużeniem oka, czyli dlaczego romantyczna kąpiel po winie to zły pomysł

Wykwintna kolacja przy świecach, wino z doskonałej winnicy (lub zwykły jabol – jak kto woli), a następnie gorąca kąpiel ...

Tarta z kaki - Pozwól się zauroczyć jej smakiem!

Ochota na coś słodkiego to uczucie, które czasem towarzyszy każdemu. Najłatwiej rzecz jasna sięgnąć po czekoladę albo he...

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Winka.net (c) 2001 - 2017 r. Redakcja | Partnerzy | Nowe wina na winka.net | Mapa strony

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18