Wina owocowe w Winka.net

" Trzeźwość to stan przejściowy "

Szukaj:

 

Uwielbiasz włoskie wina? Teraz dostępne są też w wersji bezalkoholowej i wegańskiej!

Uwielbiasz włoskie wina? Teraz dostępne są też w wersji bezalkoholowej i wegańskiej!

Jeśli kochasz włoską kuchnię i włoskie wina, na pewno często masz ochotę sięgać po produkty prosto z Italii. Nie zawsze jednak można korzystać z pełnego dobrodziejstwa szlachetnych winnic. Jeśli stronisz od alkoholu lub unikasz produktów odzwierzęcych, nie musisz unikać wina jak ognia. Okazuje się bowiem, że istnieją odpowiedniki włoskich trunków, które nie zawierają procentów i są w pełni wegańskie.

Włoskie wina bezalkoholowe

Włoskie wina bezalkoholowe

Białe, czerwone, różowe, musujące? Włoskie wina bezalkoholowe dostępne są we wszystkich tych wersjach! Wina bezalkoholowe są nie tylko smaczne, ale także mają właściwości prozdrowotne, nawet większe niż wino procentowe.

 • Polifenole w winie bezalkoholowym chronią serce przed chorobą niedokrwienną.
 • Zawarte w nim flawonoidy zmniejszają ryzyko nadciśnienia, miażdżycy, powstawania zakrzepów i gromadzenia się cholesterolu w naczyniach krwionośnych. 
 • Skórka czerwonych winogron, z której robi się również wino bezalkoholowe, zawiera związki wpływające na niszczenie komórek nowotworowych.
 • Resweratrol w winie bezalkoholowym działa jak przeciwutleniacz. Dzięki temu ludzka skóra i narządy, w tym mózg, starzeją się wolniej.
 • Chroni przed osteoporozą i próchnicą.
 • Zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2, choroby Parkinsona i Alzheimera.
 • Zawiera około 70% mniej kalorii niż wersja alkoholowa i znacznie mniej cukru niż soki.

Wino bezalkoholowe jest odpowiednie dla kierowców, kobiet w ciąży i karmiących piersią, jest doskonałym wyborem dla osób, które ze względów religijnych lub zdrowotnych nie spożywają alkoholu, a także dla osób prowadzących aktywny tryb życia i zwracających uwagę na ilość kalorii w diecie.

Serwowanie win bezalkoholowych

Wina bezalkoholowe w kuchni podaje się tak samo, jak tradycyjne włoskie wino. 

 • Czerwone wino bezalkoholowe jest idealne do czerwonego mięsa, potraw z grilla, dziczyzny, twardych, dojrzałych serów lub jagód i wiśni. 
 • Białe wino pasuje do gotowanych, smażonych lub wędzonych ryb, drobiu, skorupiaków i warzyw. 
 • Różowe należy podawać do wieprzowiny, cielęciny lub serów i wędlin. 
 • Wino musujące doskonale podkreśla smak faszerowanych pieczarek czy potraw octowych. 

Jeśli pierwszy raz sięgasz po wino bezalkoholowe, spróbuj wina włoskiego, ze względu na wysoką jakość i znakomity smak, niemal identyczny z wersją alkoholową. Tworzą je winiarze, którzy praktykują ten zawód od wielu lat i znają wszystkie sekrety produkcji najlepszych win. Poza tym włoski klimat wyjątkowo sprzyja wytwarzaniu pysznych trunków, a Włosi nie bez powodu są światowymi liderami zarówno pod względem jakości produkowanego wina, jak i ilości. Bezalkoholowe wina włoskie wytwarzane są tak samo, jak tradycyjne, ale na koniec usuwany jest z nich alkohol.

Wina wegańskie — walory smakowe i zastosowanie w kuchni

Czy wina wegańskie smakują gorzej niż tradycyjne? Jak w ogóle produkuje się wegańskie trunki? Wydawać by się mogło, że wino, produkowane z winogron, nie ma nic wspólnego z egzystencją zwierząt. Tymczasem weganie często do tej pory musieli sobie odmawiać tego pysznego trunku. Na szczęście także w naszym kraju, w sklepie LeBarbatelle, który sprowadza trunki z Italii, można już zamówić wino wegańskie z dostawą do domu czy do swojej firmy.

Wina wegańskie zawierają alkohol, produkowane są we Włoszech, ale do ich sporządzenia nie użyto żadnego składnika pochodzenia zwierzęcego. Wegański charakter wina polega na tym, że do klarowania nie używa się produktów, takich jak żelatyna (często wieprzowa), białko, kazeina, chityna czy mielona krew wołowa. Laik właściwie nie odróżni wina wegańskiego od tradycyjnego, ale dla weganina ta różnica w produkcji trunku ma ogromne, ideologiczne znaczenie. Nie ma jednak znaczenia dla samego procesu serwowania wina czy wykorzystywania go w kuchni. Włoskim winem wegańskim można rozkoszować się podczas spotkań towarzyskich czy miłego wieczoru w zaciszu domowym, można także dodawać je do wegańskich potraw, np. gulaszu z tofu czy soi, risotto i makaronów.

 

Ostatnie komentarze:

Super winko Calabrese, Lacrima mojej młodości. Super, ten smak to bukiet rozkoszy dla duszy. Pozdrawiam :razz:

do Calabrese I, dn. , przez Irena

Wspaniały trunek, rozpływa się w gardle i dobrze wchodzi do głowy :cool:

do Generał, dn. , przez Damian Petrov

Dojrzały owocowy bukiet. Wiśnie hodowane pod słonecznym niebem w Nagasaki, nie mdłe, świetnie pasuje do koziego sera. Kwintesencja smaku. Cud polskiego gorzelnictwa!

do Balon Wiśniowy, dn. , przez Kwaśniewski

Podniebienie me piło bardzo różne napoje z podobnej kategorii, ale smak nie do opisania - idealnie podawać schłodzone w sloneczny dzień w jednym z urokliwych sandomierskich plaż nad Wisłą - najlepiej w ilości nie mniejszej niż 3 na osobę.

do Gruszka Sandomierska, dn. , przez Koneser Niskolotnych Trunkow

Ponoć całego nikt żywy nie dopił.

do Gull Wiśniowy I, dn. , przez Wariat bez budzika

Nowe artykuły:

Pyszny obiad i doskonałe wino, czyli sposób na udaną imprezę lub spotkanie z przyjaciółmi

Spotkania z przyjaciółmi czy imprezy organizowane we własnym zakresie są stałą, powszechnie spotykaną praktyką. Uwielbia...

Uwielbiasz włoskie wina? Teraz dostępne są też w wersji bezalkoholowej i wegańskiej!

Jeśli kochasz włoską kuchnię i włoskie wina, na pewno często masz ochotę sięgać po produkty prosto z Italii. Nie zawsze...

Jak profesjonalnie otworzyć i podać wino w domu?

Nalewanie wina podczas domowych spotkań jest zadaniem osoby pełniącej rolę gospodarza. Jeśli więc chcemy nadać odpowiedn...

Jakie czerwone wino jest najzdrowsze?

Czerwone wino to nie tylko smaczny trunek, który doskonale urozmaica wiele posiłków, ale przede wszystkim słynie z prozd...

Co to jest i jak działa wszywka alkoholowa?

Na temat wszywki alkoholowej (to właśnie tę nazwę często stosuje się na wszycie esperalu) narosło wiele mitów, przez co ...

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Winka.net (c) 2001 - 2022 r. Redakcja | Reklama | Nowe wina na winka.net | Mapa strony

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18