Wina owocowe w Winka.net

" Uwolnić piwo z puszek "

Szukaj:

 

6 powodów, dla których warto pić wino słodkie

6 powodów, dla których warto pić wino słodkie

Dobre wina słodkie są często wybierane ze względu na smak oraz aromat, który przypada do gustu prawie każdemu. Dlaczego są tak lubiane wśród koneserów i amatorów? Sprawdź jakie korzyści płyną ze spożywania rozsądnych ilości.

 6 powodów, dla których warto pić wino słodkie

Wina słodkie dla każdego?

Wina słodkie posiadają grupę swoich wielbicieli, jednak w kontrze można dostrzec też osoby nieprzepadające z nim. Dzieje się to często z powodu sprzedaży wątpliwej jakości win w sklepach, które odwiedzamy na co dzień. Muscat o niewyraźnym smaku albo przesłodzony riesling potrafią zepsuć pierwsze wrażenie. Warto kupować dobre wina z zaufanych źródeł, żeby przeżyć jak najlepsze doświadczenia związane z degustacjami.

Pijmy wino na zdrowie!

Chyba każdy choć raz w swoim życiu słyszał, że czerwone wino wpływa korzystnie na krążenie i serce. Jedna lampka dziennie pomaga też zachować dobre samopoczucie i młody wygląd. Dzieje się to za sprawą obecności antyoksydantów niszczących wolne rodniki. Działają również przeciwzapalnie. Poza korzystnym wpływem na zdrowie fizyczne, wino pomaga w pracy mózgu. Polepsza pamięć i koncentrację, a co nawet ciekawsze - zapobiega wystąpieniu Alzheimera u starszych osób. Picie wina zwyczajnie sprawia też, że nasze samopoczucie jest dużo lepsze.

Wino przy odchudzaniu?

Chcesz zrzucić kilka kilogramów i uważasz, że nie możesz pić alkoholu ze względu na kalorie? Owszem, w przypadku wszelkiego rodzaju piwa ograniczenie lub rezygnacja są wskazane. Wino ma jednak dużą przewagę nad innymi napojami procentowymi, gdyż jest dużo lżejsze. Mówi się, że picie jednej lampki dziennie pobudza metabolizm, a nawet pomaga spalać zbędne kalorie. Nie musisz rezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i czuć się nieswojo w towarzystwie.

Wino wpływa pozytywnie na cholesterol

Małe ilości czerwonego wina dziennie sprawiają, że podnosi się poziom dobrego cholesterolu w naszym organizmie. Picie trunku zapobiega również zakrzepom w układzie krwionośnym. Warto jednak pamiętać, iż spożywanie wina będzie korzystne dla ciała i ducha jedynie przy małych ilościach. Przysłowiowa jedna lampka staje się rzeczywistą sugerowaną porcją.

Wino pomaga zachować dobry wzrok

Badania pokazują, że osoby pijące małe ilości wina rzadziej napotykają na problemy z widzeniem. Chodzi tu w szczególności o zaćmę, której ryzyko wystąpienia maleje aż o 50%. Ta niespodziewana zaleta jest kolejnym argumentem popierającym słuszność delektowania się winem.

Środek na niskie ciśnienie

Jeśli występują u Ciebie objawy zaniżonego ciśnienia jak np. zawroty głowy oraz słabość, już kilka łyków słodkiego wina pomoże postawić Cię na nogi. Cukier zawarty w napoju pomoże je unormować. Musisz jednak być pewien, że występujące symptomy dotyczą tej konkretnej przypadłości. Nie ignoruj swojego stanu zdrowia, a jeśli coś jest niepokojące - skonsultuj się z lekarzem. Wino to nie cudowny lek na wszystko!

Wino jest pomocne przy walce z depresją

Zaburzenia depresyjne pojawiają się u coraz większej ilości osób. Dlaczego tak jest? Zawrotne tempo życia, szybki bieg wydarzeń oraz konkurencja i rywalizacja (np. w karierze zawodowej) nie przyczyniają się do dobrego stanu zdrowotnego. Wino zawiera substancję o nazwie resweratrol, która pomaga walczyć z depresją. Często sprzedaje się ją także w formie tabletek. W przypadku złego samopoczucia i objawów choroby pamiętajmy, że alkohol może niekorzystnie wpływać na nasz stan. Zwłaszcza przy zaburzeniach psychicznych należy uważać na substancje uzależniające. Pijmy więc wino odpowiedzialnie! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są najpopularniejsze potrawy z winem, przeczytaj kolejny interesujący artykuł i znajdź coś pysznego dla siebie.

 

Ostatnie komentarze:

RACZEJ NIESMACZNY. Ale ujdzie w tłoku... do czasu wielkiego buum :)

do Balon Gorzki, dn. , przez Neon

Pyszny jabol, co wy macie do niego?

do Tier, dn. , przez Piechowice spd

Kultowe wino. Pite rano na ławeczce blisko szkoły, smakowało wybornie, istna ambrozja. Ech...jak to dawno było, początek lat 90. Liceum. Fajne czasy :twisted:

do Delicious, dn. , przez Marcin

Generalnie to nic lepszego w życiu nie miałem okazji wypić. Wykwintny smak wiśni, lekki posmak siarki to najlepsze połączenie. Polecam spożywać na polu w słońcu. Grzeje w główkę :mrgreen:

do XXL O Smaku Wiśni, dn. , przez Amarenowy chłopak

Nie wiedziałam, że tyle lat produkowali. Z inną nalepką, ale wino o tej samej nazwie piliśmy w liceum w latach 1995-1999.

do Krzepkie, dn. , przez katarzyna

Nowe artykuły:

6 powodów, dla których warto pić wino słodkie

Dobre wina słodkie są często wybierane ze względu na smak oraz aromat, który przypada do gustu prawie każdemu. Dlaczego ...

Kuskus, czyli smaczna i zdrowa kasza, której nie trzeba gotować!

Wśród różnego rodzaju kasz kuskus zajmuje szczególne miejsce, jest to bowiem kasza dość nietypowa, ponieważ stanowi swoj...

Prezent na dzień Ojca - co podarować tacie?

Dzień Ojca to okazja, na którą warto przyszykować coś wyjątkowego. A Ty jaki prezent planujesz sprawić swojemu tacie? Je...

Lekka dieta na lato - co jeść, gdy robi się gorąco?

Jesteś tym, co jesz – to stwierdzenie jest już tak osłuchane, że stało się wręcz banalne. Wciąż jest jednak aktualne i w...

Kieliszki do wina - krótki poradnik

Co stałoby się, jeśli do wysmukłego kieliszka o dzwonkowatej czaszy nalalibyśmy czerwonego wina? Zupełna kompromitacja i...

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Winka.net (c) 2001 - 2020 r. Redakcja | Reklama | Nowe wina na winka.net | Mapa strony

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18