Wina owocowe w Winka.net

" Po szampanie sam ci stanie! "

Szukaj:

 

6 powodów, dla których warto pić wino słodkie

6 powodów, dla których warto pić wino słodkie

Dobre wina słodkie są często wybierane ze względu na smak oraz aromat, który przypada do gustu prawie każdemu. Dlaczego są tak lubiane wśród koneserów i amatorów? Sprawdź jakie korzyści płyną ze spożywania rozsądnych ilości.

 6 powodów, dla których warto pić wino słodkie

Wina słodkie dla każdego?

Wina słodkie posiadają grupę swoich wielbicieli, jednak w kontrze można dostrzec też osoby nieprzepadające z nim. Dzieje się to często z powodu sprzedaży wątpliwej jakości win w sklepach, które odwiedzamy na co dzień. Muscat o niewyraźnym smaku albo przesłodzony riesling potrafią zepsuć pierwsze wrażenie. Warto kupować dobre wina z zaufanych źródeł, żeby przeżyć jak najlepsze doświadczenia związane z degustacjami.

Pijmy wino na zdrowie!

Chyba każdy choć raz w swoim życiu słyszał, że czerwone wino wpływa korzystnie na krążenie i serce. Jedna lampka dziennie pomaga też zachować dobre samopoczucie i młody wygląd. Dzieje się to za sprawą obecności antyoksydantów niszczących wolne rodniki. Działają również przeciwzapalnie. Poza korzystnym wpływem na zdrowie fizyczne, wino pomaga w pracy mózgu. Polepsza pamięć i koncentrację, a co nawet ciekawsze - zapobiega wystąpieniu Alzheimera u starszych osób. Picie wina zwyczajnie sprawia też, że nasze samopoczucie jest dużo lepsze.

Wino przy odchudzaniu?

Chcesz zrzucić kilka kilogramów i uważasz, że nie możesz pić alkoholu ze względu na kalorie? Owszem, w przypadku wszelkiego rodzaju piwa ograniczenie lub rezygnacja są wskazane. Wino ma jednak dużą przewagę nad innymi napojami procentowymi, gdyż jest dużo lżejsze. Mówi się, że picie jednej lampki dziennie pobudza metabolizm, a nawet pomaga spalać zbędne kalorie. Nie musisz rezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i czuć się nieswojo w towarzystwie.

Wino wpływa pozytywnie na cholesterol

Małe ilości czerwonego wina dziennie sprawiają, że podnosi się poziom dobrego cholesterolu w naszym organizmie. Picie trunku zapobiega również zakrzepom w układzie krwionośnym. Warto jednak pamiętać, iż spożywanie wina będzie korzystne dla ciała i ducha jedynie przy małych ilościach. Przysłowiowa jedna lampka staje się rzeczywistą sugerowaną porcją.

Wino pomaga zachować dobry wzrok

Badania pokazują, że osoby pijące małe ilości wina rzadziej napotykają na problemy z widzeniem. Chodzi tu w szczególności o zaćmę, której ryzyko wystąpienia maleje aż o 50%. Ta niespodziewana zaleta jest kolejnym argumentem popierającym słuszność delektowania się winem.

Środek na niskie ciśnienie

Jeśli występują u Ciebie objawy zaniżonego ciśnienia jak np. zawroty głowy oraz słabość, już kilka łyków słodkiego wina pomoże postawić Cię na nogi. Cukier zawarty w napoju pomoże je unormować. Musisz jednak być pewien, że występujące symptomy dotyczą tej konkretnej przypadłości. Nie ignoruj swojego stanu zdrowia, a jeśli coś jest niepokojące - skonsultuj się z lekarzem. Wino to nie cudowny lek na wszystko!

Wino jest pomocne przy walce z depresją

Zaburzenia depresyjne pojawiają się u coraz większej ilości osób. Dlaczego tak jest? Zawrotne tempo życia, szybki bieg wydarzeń oraz konkurencja i rywalizacja (np. w karierze zawodowej) nie przyczyniają się do dobrego stanu zdrowotnego. Wino zawiera substancję o nazwie resweratrol, która pomaga walczyć z depresją. Często sprzedaje się ją także w formie tabletek. W przypadku złego samopoczucia i objawów choroby pamiętajmy, że alkohol może niekorzystnie wpływać na nasz stan. Zwłaszcza przy zaburzeniach psychicznych należy uważać na substancje uzależniające. Pijmy więc wino odpowiedzialnie! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są najpopularniejsze potrawy z winem, przeczytaj kolejny interesujący artykuł i znajdź coś pysznego dla siebie.

 

Ostatnie komentarze:

Mam 10 letnią butelkę. Wersja limitowana. Otworzę jak powieszą Putina.

do Bycza Moc, dn. , przez Maniek

Wino oceniam na 10.

do Tatrzańskie, dn. , przez zofia

Dobra Panie i Panowie, ja trzy złote mam....

do Arizona I, dn. , przez Misiek

Także najlepsze z win w kawiarniach Krakowa, np. w Literackiej.

do Alpini Vermouth, dn. , przez nurt

Czy ktoś się orientuje, gdzie można kupić to wino w Warszawie lub okolicy?

do Bączek Jabłkowy, dn. , przez Kloc

Nowe artykuły:

Co to jest i jak działa wszywka alkoholowa?

Na temat wszywki alkoholowej (to właśnie tę nazwę często stosuje się na wszycie esperalu) narosło wiele mitów, przez co ...

Czym zachwyca Pinot Noir?

To szczep z rodziny pinotów i powszechnie uważany jest za najbardziej szlachetną z odmian. Nie bez powodu. Ta czerwona o...

Co to jest whisky?

Whisky to bardzo popularny napój alkoholowy. Może być zrobiony z zacieru kilku rodzajów zbóż, takich jak jęczmień, kukur...

Spojrzenie na etykiety polskich win owocowych

Dzisiaj chciałbym Wam pokazać etykiety. Ale nie tak fizycznie przystawić je Wam przed nos, a raczej pokazać ich urok za ...

Zdrowotne działanie wina

Choć alkohol w naszym kraju uważa się za substancję o niekorzystnym działaniu, lekarze są zgodni, że niewielkie ilości w...

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Winka.net (c) 2001 - 2022 r. Redakcja | Reklama | Nowe wina na winka.net | Mapa strony

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18